Nevíte si rady? Volejte 596 964 151

Kategorie

Ocelová lana

Spojení síly oceli a ohebnosti provazu činí z napohled jednoduché kombinace sofistikovaný výrobek.

Dovedete si dnes představit obor průmyslové činnosti bez použití ocelového lana? Namátkou zmiňme nejčastější obory využití: těžba surovin, stavebnictví, hutní a strojírenský výroba, zpracovatelský průmysl, výtahy, lanovky, vázací prostředky, lesnictví, automotive, architektura, designové výrobky a mnohé další.

Původní jednoduchá konstrukce, která sestávala ze tří pramenů, se dodnes používá jako rybářské lano. Zvyšující se nároky si vynutily a technický rozvoj zároveň umožnil rozvíjet různé konstrukce spočívající ve zvyšování počtu pramenů kombinující různé průměry drátů, způsobem vinutí, zvyšováním pevnosti oceli. Proto můžeme nabídnout lana s klasickým vinutím nebo konstrukce Seal, Warrington-Seal, Warrington, Filler, dále osmipramenná lana nebo lana nekroutivá. Všechna vylepšení se snaží vyřešit základní požadavek na sílu a ohebnost. V tomto ohledu se dnes uplatňují speciální lana, která mají tvárněné prameny a poplastovanou duši ať už pramenná lana pro jeřáby nebo speciální nekroutivá lana.

Na našem e-shopu představujeme bohatou nabídku ocelových lan vyráběných podle EN 12385, které lze rozdělit z hlediska požadovaných vlastností a účelu použití nebo podle konstrukcí.

Skladem držíme 150 t ocelových lan k okamžité distribuci. Spolupracujeme s významnými evropskými výrobci. Lana dodáváme na dřevěných bubnech nebo je převíjíme do svazků. Umíme zatavit konce lan do kónusu. S dodávkou poskytujeme bezplatně certifikáty podle EN 10204.

1

Copyright © 2020 LANOCEL spol. s r.o.