Speciální 8 pramenná lana řeší problém věčný problém ocelových lan. Ohebnost a sílu. Obojí stojí v protikladu. Klasická osmipramenná lana jsou ohebná, ale nedosahují požadované únosnosti a délky provozování. Díky tvárněným pramenům se znatelně zvýší kovový průřez ocelového lana. Potažením kovové duše plastovým obalem se podařilo omezit vytlačování duše mezi prameny. Tato lana se vyznačují kompaktní konstrukcí. Při cyklických zkouškách se prokázala běžně 3x delší životnost než u klasických lan. Proto se tyto speciálky používají v těžkých provozní podmínkách a nacházejí uplatnění všude, kde je požadována dlouhá životnost a tudíž minimalizace nákladů spojených s odstávkou jeřábových zařízení.

Nacházejí uplatnění na zařízeních, která jsou intenzívně používána jako jeřáby, kladkostroje, drapáky, těžní. 

Zde naleznete lana s tvárněnými prameny a kovovou duší, klasická lana s poplastovanou duší, především pak lana s tvárněnými prameny a poplastovanou duší. Některé z těchto výrobních metod byly použité i při výrobě šestipramenných lan - i tyto varianty zde nabízíme.

Použití: kladkostroje, jeřáby, těžní lana, drapáky ... 

Produkt Dostupnost Cena Množství (m)
Ocelové lano DP 10 K Ocelové lano DP 10 K Kód: OL-10K19S-W1 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info duše lana: kovová Poptávka